| by kmfixer | No comments

Що таке букмекерська контора?

Букмекерська контора – це гральний заклад, що займається прийомом ставок. Букмекер оцінює ймовірність того чи іншого результату події і на кожен з можливих результатів виставляє коефіцієнт – числове значення, на яке множиться ставка в разі успіху.

Одразу можу виділити ТОП-5 найкращих букмекера в Україні:

  1. Паріматч
  2. 1XBet
  3. Betwinner
  4. 1Win
  5. Betmatch

Головний напрямок роботи більшості букмекерських контор – прийом ставок на спортивні події. При цьому кількість пропонованих для ставок видів спорту може досягати 30 і включати в себе не тільки популярні футбол, теніс, баскетбол і хокей, але і щось більше «екзотичне» на кшталт гольфу, дартсу або крикету. Ставками на спорт все не обмежується: деякі букмекерські контори пропонують вгадати результат знакових подій в тому числі зі світу політики і культури.

Які ставки на спорт пропонують букмекери?

Для того щоб отримати виграш в букмекерській конторі, необхідно зробити ставку на будь-який з пропонованих результатів, який в підсумку виявиться вірним.

Букмекери пропонують різноманітні результати подій і велике різноманіття видів ставок. Так, в футбольному матчі можна зробити ставку на перемогу тієї чи іншої команди (ставки на результат), на сумарну кількість голів в матчі або ж на кількість голів однієї команди (ставки на тотал), на різницю м’ячів (ставки з форою). Тотали очок, геймів і закинутих шайб мають місце в баскетболі, тенісі та хокеї відповідно.

В цілому ж коло результатів, доступних для ставок, досить широкий, про інших видах ставок можна прочитати в інших статтях нашої Школи Ставок.

Крім того, гравець букмекерської контори може робити ставки на конкретну подію як до його початку (pre-match), так і по ходу гри (live). У випадку з live-ставками важлива швидкість прийняття рішень, адже котирування змінюються набагато швидше в залежності від ходу матчу, поточного результату і часу до закінчення зустрічі.

Сукупність запропонованих подій з усім наслідками і відповідними їм коефіцієнтами називається букмекерської лінією. Так що всі можливі ставки до гри варто шукати в розділі «лінія» на сайті букмекера.

Що таке коефіцієнт букмекера?

Кожному конкретному результату в лінії букмекерська контора привласнює коефіцієнт, який і визначає розмір передбачуваного виграшу.

Розмір виплати, яку гравець отримає від букмекера в разі виграшу ставки, визначити нескладно: досить просто помножити поставлену суму на коефіцієнт.

Зверніть увагу, що розмір виплати і прибуток за ставкою – це не одне і те ж! Щоб визначити прибуток, необхідно від суми виплати відняти розмір своєї ставки – так ми отримаємо суму чистого прибутку, яку принесла виграла ставка.

Наприклад, на матч «Боруссія» – «Шальке» пропонуються наступні котирування: 1.65 – 4.44 – 5.55 (перемога «Боруссії», нічия і перемога «Шальке» відповідно). Якщо ставимо на «Боруссію» 100 $, потенційний прибуток складе 65 $ (100 $ х 1.65 – 100 $ = 65 $).

Букмекерський коефіцієнт показує не тільки розмір потенційної виплати гравцеві: крім того, він висловлює передбачувану ймовірність конкретного результату події. Чим нижчий коефіцієнт присвоєно результату, тим більш високу ймовірність, за оцінкою букмекера, має цей результат. Так, в наведеному вище прикладі «Боруссія» – «Шальке» ми бачимо, що з-за більш низького коефіцієнта більше шансів на перемогу має «Боруссія». При цьому варто розуміти, що коефіцієнт – це оцінка букмекера, думка, яка не завжди збігається з реальністю.

Коефіцієнти букмекерів можуть записуватися в різних форматах в залежності від країни, в якій працює букмекерська контора. У Росії і країнах СНД прийнятий десятковий формат запису коефіцієнтів. Детальніше про інші види коефіцієнтів можна прочитати в статті «Коефіцієнти букмекерів: види і способи розрахунку».

Бонуси букмекерів

Нерідко букмекери, які працюють в мережі Інтернет (онлайн-букмекери), заохочують своїх клієнтів різними бонусними пропозиціями. Найчастіше це бувають бонуси на перший депозит (привітальні бонуси) або бонуси для безкоштовних ставок.

Зверніть увагу: перед тим як погоджуватися на отримання бонусу від букмекера, необхідно уважно ознайомитися з умовами акції!

У більшості випадків отримання грошового бонусу «на руки» можливо тільки після розміщення на ставках певної суми. Як це працює?

Припустимо, за поповнення ігрового рахунку (депозит) на суму від 10 $ букмекер обіцяє гравцеві бонус в розмірі 100% від суми депозиту, тобто, додаткові 10 $ на рахунок. Однак умови акції вимагають відіграшу цього бонусу у вигляді, наприклад, п’ятикратного обороту внесених коштів. Це означає, що перш ніж вивести бонусні гроші, необхідно розмістити на ставках не менше 50 $.

У разі бонусу для безкоштовної ставки букмекер нараховує на рахунок гравця деяку суму «віртуальних» грошей. Єдиний спосіб використання цієї суми – її розміщення на ставках. При цьому, знову ж таки, варто звертати увагу на умови акції: до безкоштовної ставкою можуть пред’являтися свої вимоги! Якщо безкоштовна ставка виграла, гравець отримує на свій рахунок лише чистий прибуток від неї – сама сума безкоштовної ставки в реальні гроші не конвертується. Як правило, цей прибуток відразу стає доступною для виведення, проте іноді і вона вимагає відіграшу.

На чому заробляє букмекерська контора?

Зрозуміло, значну частину прибутку букмекерської контори становлять програші гравців. Однак спочатку гарантований заробіток закладається в коефіцієнти.

Оцінюючи ймовірність кожної події і виставляючи коефіцієнт на цю подію, букмекер занижує цей коефіцієнт, закладаючи в нього маржу. Ця маржа – і є гарантований заробіток, який принесе прибуток незалежно від результату події.

У разі матчу суперників з рівними шансами об’єктивний коефіцієнт повинен становити 2.0 на перемогу обох суперників (50/50), проте таких випадків в лініях букмекерів не зустрінеш – коефіцієнти на рівні шанси завжди будуть нижчими 2.0 через закладеної в них маржі.

Для більшої наочності наведемо приклад. Візьмемо тенісний поєдинок Дель Потро – Нисикори. Букмекер пропонує на перемогу обох тенісистів коефіцієнти 1.87 – 1.87, тим самим оцінюючи їх шанси на виграш однаково (50/50). Котирування без урахування маржі в такому випадку були б 2.0 – 2.0, а чистий виграш при ставці в 100 $ склав би 100 $. Однак якщо враховувати маржу, гравець замість цих 100 $ отримує прибуток в розмірі 87 $ (100 $ х 1.87 – 100 $), а що залишилися 13 $ (100 $ – 87 $) букмекер забирає собі. Це і є маржа букмекера, що забезпечує йому гарантований заробіток.

Офлайн- і онлайн-букмекери: в чому різниця

Букмекерські контори можуть здійснювати свою діяльність в наземних пунктах прийому ставок (ППС), а також в мережі Інтернет (онлайн-букмекери).

У пунктах прийому ставок здійснюється готівковий розрахунок, а виплата виграшів проводиться через касу. Деякі компанії називають свої ППС клубами і оформляють їх так, щоб у клієнтів була можливість не тільки робити ставки, але і повноцінно відпочивати, переглядаючи прямі трансляції спортивних подій.

Незважаючи на комфорт, який букмекери намагаються забезпечити відвідувачам своїх пунктів прийому ставок, з року в рік зростає популярність онлайн-букмекерів – тих, які приймають ставки через Інтернет.

Обслуговувати російських гравців намагаються багато закордонних букмекерські контори, однак відповідно до законодавства РФ їх ​​діяльність припиняється, доступ до їх сайтів блокується. Звичайно, гравці, які намагаються робити ставки на сайтах контор, заборонених в Росії, від цього страждають: доступ до забороненого сайту блокується, і гравець не може отримати гроші, які вніс на свій рахунок в цій конторі або виграв.

Приймати ставки через Інтернет в Росії має право тільки букмекерська компанія, яка:

  • – має ліцензію на ведення букмекерської діяльності в Росії;
  • – входить до складу саморегулівної організації (СРО) букмекерів;
  • – підключена до центру обліку переказів інтерактивних ставок (ЦУПІС).

На відміну від контор, які працюють за іноземними ліцензіями, легальні російські онлайн-букмекери повністю підкоряються російському законодавству. Всі виграші за ставками, що вчинені на їхній сайтах, підлягають судовому захисту.

Куди звертатися в разі спору / конфлікту з букмекерів

У кожної букмекерської контори повинна бути своя служба підтримки клієнтів, в яку можна звернутися як при виникненні питань, так і в разі незгоди з діями компанії.

Якщо ви грали на сайті легальної російської букмекерської компанії, але не змогли вирішити проблему за допомогою служби підтримки, ви можете звернутися за допомогою на наш сайт. У представленому рейтингу легальних букмекерських контор виберіть ту, з якої виникла суперечка, і залиште свою скаргу в коментарях до огляду цієї компанії.