| by kmfixer | No comments

Що таке європейський гандикап?

Гандикап і фора – це синоніми. Термін фора використовують російські букмекери, гандикап – іноземні. Існують два різновиди спортивних ставок на фору: європейський і азіатський гандикап.

Особливості європейського гандикапу

Європейський гандикап (інакше потрійний або 3Way) – ця теж фора, що виражається в голах, шайбах, окулярах і т.п., тільки з деякими істотними відмінностями.

  • З урахуванням фори можна битися об заклад на три варіанти результату спортивної події: перемога однієї чи іншої команди, а також нічия.
  • Європейський гандикап завжди цілочисельний
  • Повернення ставки не передбачено (ставка або виграла, чи програла)

Як визначити тип гандикапу?

Європейський гандикап нечастий гість в лінії вітчизняних букмекерів, тут все фори азіатські. У зарубіжних БК гандикап за замовчуванням європейський і широко поширений (термін “європейський” з метою позначення відмінностей він отримав за межами Європи). Відмінності в трактуванні ставок на фору вимагає від гравців, щоб уникнути помилок уважно поставитися до даного типу ставок.

Приклад ставки на європейський гандикап

Європейський гандикап може застосовуватися в командних видах спорту – футболі, баскетболі, хокеї і інших. Виражається як звичайна фора (-1), (+2) на перемогу однієї з команд, або нічию. Ще один варіант подання в лінії – у вигляді рахунку, наприклад (0: 1). При цьому умовно можна вважати, що футбольний матч починається за рахунку (0: 1).

У легальному секторі онлайн-беттінга даний вид гандикапу представлений в БК “Winline”. На скріншоті ми бачимо 4 варіанти європейського гандикапу – (0: 1), (0: ​​2), (1: 0), (2: 0). З урахуванням гандикапу букмекер пропонує коефіцієнти для трьох випадків – П1, Х (нічия), П2. Присутні в лінії і пропозиції на європейську фору окремо для першого і другого таймів.

Приклад розрахунку ставки “європейський гандикап”

Вище було наведено скріншот матчу Ліги Чемпіонів УЄФА “ЦСКА – Янг Бойз”. Зустріч завершилася з рахунком 2: 0 на користь російської команди.

Розглянемо варіант гандикапу (0: 1). Рахунок з урахуванням гандикапу – (2: 1). Ставка на перемогу першої команди з коефіцієнтом 2.79 зіграла. Для проходу цієї ставки ЦСКА мав перемагати з різницею більше одного м’яча. Ставка на перемогу другої команди (Янг Бойз) програє, як і ставка на нічию. При гандикапі (0: 2) виграшною стає ставка на нічию (загальний рахунок (2: 2)) з коефіцієнтом 5.2.

Аналогом ставки на перемогу першої команди при європейському гандикапі (0: 1) є ставка з азіатською форою (-1.5).

Висновки

Європейська фора поки ще екзотичне явище в лініях букмекерських контор. Аналоги ставок на перемогу однієї з команд з урахуванням європейського гандикапу існують в пропозиціях по звичайній форе. Нічия – інша справа. Наприклад, у футболі при ставці на нічию з гандикапом (0: 2) – зустріч повинна завершитися з перевагою першої команди в 2 м’ячі (2: 0, 3: 1, 4: 2 і т.д.). Фактично це ставка на точну різницю голів, очок спортивного поєдинку, що може становити інтерес для гравців.

Залишити відповідь