| by kmfixer | No comments

Що таке маржа букмекера?

Всі вболівальники, які ставлять кровно зароблені гроші в букмекерських конторах, стикаються з маржею. Розповідаємо, що це таке, як її можна порахувати і для чого вона взагалі потрібна.

Що таке маржа в букмекерській конторі?

Як найдосвідченіший завсідник букмекерських контор, так і зелений новачок стикаються з маржею, часом навіть не усвідомлюючи цього. Це слово прийшло з французької мови і в перекладі означає різницю або перевага. По суті це комісія букмекера. Вона закладена в коефіцієнти. Термін цей застосовують не тільки в букмекерстві – в будь-якому бізнесі.

Виходячи з вищесказаного, визначення маржі можемо дати таке: це частка від прийнятої суми, яку в середньому заробляє букмекер незалежно від результату події.

Щоб краще розуміти суть маржі, розглянемо ситуацію. Контора пропонує поставити на тенісний матч. У ньому зустрічаються рівні суперники. Нічия неможлива. Так що шанси – 50% на 50%. Переводимо ймовірність перемоги будь-якого з них в коефіцієнт ось так: 100% / 50% = 2.

Можливо, в ідеальному світі коефіцієнт на обох учасників і був би рівний 2,00. Але якщо на кожного з них люди поставлять однакову кількість грошей, то букмекер нічого не отримає. Така ситуація йому невигідна.

Що робить букмекер? Правильно, закладає свою маржу в коефіцієнти. І ми отримуємо 1,95 на обидві сторони, а частіше 1,91 або і того нижче.

Яка маржа буває у букмекерів?

Букмекерські контори ділять на два види:

  • фундаментальні;
  • низькомаржинального.

Суть друге укладена в назві. У букмекерських конторах такого типу найнижча маржа. Наприклад, найвідоміша серед них Pinnacle Sports заявляє про маржинальність в 1,5-2,5% в залежності від виду спорту. Фундаментальні букмекери закладають 5% і більше. Вони ж – класичні та рекреаційні, тобто призначені для відпочинку за грою. До таких, наприклад, відносяться російські букмекерські контори «Ліга Ставок» і «Вінлайн».

Інші основні відмінності низькомаржинального букмекерів – високі максимуми і маленький вибір ставок в прематче, а ще – практично відсутній «лайв». Такі контори підійдуть професійним гравцям.

Вузька розпис змушує гравців робити ставки на основні ринки і допомагає букмекерові балансувати прийняті гроші. При цьому він отримує можливість приймати набагато більше фундаментальної контори. Для низькомаржинального компанії дуже важливо виставляти і коригувати коефіцієнти з хірургічною точністю.

Фундаментальні букмекери якраз-таки більшою мірою заробляють на програші гравців. Тому несподівані результати, що йдуть в розріз з очікуваннями, або класична нічия 0: 0 для них – немов манна небесна.

Як порахувати маржу букмекерської контори?

Використовуючи нескладні математичні обчислення на рівні п’ятого класу, ми тепер визначимо маржу букмекера на прикладі.

Ось формула для ринку з двома наслідками, по якій треба вважати:

Маржа (в%) = (1 / Коефіцієнт 1 + 1 / Коефіцієнт 2 – 1) x 100

Розглянемо найпростіший варіант. Припустимо, що в тенісному матчі рівних суперників на кожну зі сторін нам пропонують поставити з коефіцієнтом 1.80. Розрахуємо, яка маржа закладена в цій лінії:

(1 / 1,80 + 1 / 1,80 – 1) x 100 = 0,111 x 100 = 11,1. Маржа – 11,1%

Перейдемо до трохи більш складним розкладами. Наприклад, розрахуємо маржу на міланському дербі, яке відбудеться в середині жовтня. Один відомий сайт пропонує нам такі коефіцієнти:

  • перемога «Інтера» – 2,10;
  • перемога «Мілана» – 3,25;
  • на нічию пропонують поставити за 3,38.

Формула для трехісходкі нічим не відрізняється від попередньої. Тільки замість ймовірностей двох випадків ми тепер підсумуємо шанси трьох:

(1 / 2,1 + 1 / 3,25 + 1 / 3,38 – 1) x 100 = 0,0797 x 100 = 8 (ми трохи округлили)

Тобто маржа букмекера – 8%.

Навіщо вміти рахувати маржу букмекера?

Вибір букмекера по коефіцієнтам нагадує похід по ринку, де ви шукаєте м’ясо за найнижчою ціною при задовольняє вас якість. Ціна тут – маржа букмекера. Чим вона нижче, тим вище коефіцієнти – і тим більше ви виграєте, якщо зробите вірну ставку. Якість – вибір подій і розпис ставок. Не можна назвати неякісної та вузьку розпис, але все ж більшість гравців шукають на ринку м’ясо пожирніше.

Не слід гнатися за низькою маржею. Вам просто стане нудно. Важливо – вибрати найкраще співвідношення величини коефіцієнтів, вибору подій і наслідків для ставок на спорт. Тільки тоді ви отримаєте задоволення від гри.

Залишити відповідь