logo
Самборський Тарас: «Закон про меценатство!  Це фундаментальне питання. Від нього по суті залежить все інше.» Самборський Тарас: «Закон про меценатство!  Це фундаментальне питання. Від нього по суті залежить все інше.»

Самборський Тарас: «Закон про меценатство! Це фундаментальне питання. Від нього по суті залежить все інше.»

АктуальноНовиниФедерація 14.01.2018 admin 0

Самборський Тарас – керуючий партнер юридичної компанії «Міжнародна консалтингова група», адвокат, засновник і член правління Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація футболу(футзалу) адвокатів України», віце-чемпіон... Самборський Тарас: «Закон про меценатство!  Це фундаментальне питання. Від нього по суті залежить все інше.»

Самборський Тарас – керуючий партнер юридичної компанії «Міжнародна консалтингова група», адвокат, засновник і член правління Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація футболу(футзалу) адвокатів України», віце-чемпіон Європи з футболу серед фахівців юридичних професій у складі команди адвокатів Київської області «KRBA team».

Що для Вас футбол і чому Ви вирішили виступити одним із ініціаторів  та засновником Київської міської федерації футболу?

Футбол для мене – це спорт, який супроводжує мене з самого дитинства і до сьогоднішнього дня. Я не можу сказати, що професійно займався ним, оскільки усі молоді роки присвятив себе боротьбі дзюдо, виконав норматив кандидата у майстри спорту. Але футбол завжди був поряд – починаючи з чотирирічного віку, коли батько вперше привів мене на трибуни вінницького (народився і ріс я у м. Вінниці) стадіону «Локомотив», де свої домашні матчі проводила «Нива».

Останні 15 років я живу і працюю у Києві і це місто стало для мене другою Батьківщиною, а закінчивши виступи з боротьби у студентські часи, з 2004 року я повернувся у таку бажану з дитинства стихію – з цього року я жодного сезону не провів без виступу за аматорські футбольні і футзальні колективи, команди з пляжного футболу.

З часом мій бізнес та наша компанія отримала можливість зайнятися і меценатством. Ми приймали участь у фінансуванні команди «Кодекс» – неодноразового переможця другої ліги Чемпіонату Києва з футзалу, допомогли у позаминулому році відновити у Вінниці професійний футбольний клуб «Нива», який зараз виступає у другій лізі Чемпіонату України з футболу, стали партнером адвокатської команди «KRBA team», допомагаємо «Дитячій академії футболу». Спільно з фахівцями «Corporate Sport Organization» працюємо над питанням проведення в Україні Чемпіонату Європи серед фахівців юридичних професій «Eurolawyers2019».

Маючи безпосереднє відношення до київського футболу, у грудні минулого року уважно спостерігали за подіями навколо позачергової Конференції ФФК. А згодом нас, як компанію, яка також спеціалізується у сфері спортивного права, запросили представляти інтереси якраз тієї частини київського футбольного активу, яка прагнула фундаментальних змін. Я не міг не погодитися прийняти участь у цьому процесі, оскільки маю також чітку позицію з питання, як усе має бути влаштовано у київському футболі.

Назвіть, будь ласка, три основні проблеми на Вашу думку сучасного масового та дитячого футболу Києва?

Перша проблема – відсутність належної організації процесів у аматорському і дитячому футболі.

Друга проблема – відсутність належної інфраструктури і фінансування.

Третя проблема – відсутність бажання і конкретних дій, які мали б бути направлені на покращення ситуації, у тих, хто взяв на себе відповідальність створювати умови для існування і нормального розвитку дитячого і аматорського футболу. З великого рахунку останній час ми бачимо тільки бажання і потуги окремих меценатів, а також батьків за рахунок своїх власних резервів покращити ситуацію.

16 лютого відбудеться конгрес, який в тому числі сформує нову команду топ-менеджерів київського футболу. Які Ви бачите основні та пріоритетні завдання нової команди?

Після проведення Конференції 16 лютого перед обраними менеджерами я вважаю мають стояти такі пріоритетні завдання:

– налагодити дієвий взаємовигідний діалог між створеною організацією та місцевою та державною владою, центральними органами футбольного самоврядування, представниками бізнесу;

– визначити основні можливості вирішення інфраструктурних проблем;

– створити необхідний майданчик для спілкування із учасниками тренувального, виховного та змагального процесів (адміністрації ДЮСШ (як приватних, так і державних та комунальних) та навчальних закладів, тренери, батьки, представники команд, спонсори, судді, користувачі і власники інфраструктурних об’єктів тощо);

– виробити і впровадити ефективну модель фінансування проектів з розвитку і організації футбольних процесів;

– стати не просто уповноваженою організацією, яка визначає шляхи розвитку і встановлює правила, а справжнім обличчям київського футболу, організацією, яка представляє інтереси усіх хто прагне розвитку футболу у місті, допомагає і діє виключно в інтересах тих, хто задіяний у футбольних процесах;

– вжити усіх заходів для найскорішого прийняття в цілому Закону України «Про меценатство у спорті».

Якими шляхами повинно відбуватись фінансування дитячих турнірів? Сьогодні практично 100% дитячих турнірів фінансується батьківськими внесками. Чи в загалі цеможливо у теперішніх умовах це змінити?

На сьогоднішній день на мою думку фінансування дитячого футболу має відбуватися з трьох джерел:

– державні або комунальні фінанси по відповідним цільовим програмам;

– відповідні фонди підтримки дитячого футболу центрального органу футбольного самоврядування (ФФУ), який в свою чергу має доступ до міжнародних цільових ресурсів ФІФА та УЄФА;

– кошти меценатів, які з часом мають бути зацікавлені вкладати їх.

Разом із цим вважаю, що з часом прийняття і набрання чинності законом про меценатство у спорті усе фінансування має відбуватися виключно за рахунок підприємців, які в обмін на податкові преференції будуть вкладати власні кошти у спортивні проекти. До речі це питання пріоритетне для майбутнього керівника федерації! Це фундаментальне питання. Від нього, по суті, залежить все інше.

Яка Ваша думка щодо введення єдиного електронного реєстру футболістів?

Вважаю, що електронний реєстр футболістів – необхідна і корисна річ. Інше питання, яке виникає паралельно із цим – це обмеження щодо виступів одного футболіста за декілька клубів чи команд. А ось це явище і необхідність його регулювання потребує додаткового вивчення і зваження усіх «за» та «проти». На даний час особисто я не впевнений, що має бути якась абсолютна заборона, оскільки можливість виступів за декілька змагальних одиниць дозволяє найбільш талановитим гравцям мати хоч якийсь дохід, наближений до достойного. А обмеження щодо виступів професійних гравців і одного гравця за кілька команд у рамках одного турніру завжди регулювалося організаторами та глобальної проблеми не складало.

Ваша позиція та думка що до можливості введення для дитячого тренера обов’язкового отримання вищої педагогічної освіти крім тренерського диплому від федерації?

Не існує, на мою думку, також однозначної відповіді щодо необхідності обов’язкового отримання педагогічної освіти дитячими тренерами. Усе це залежить від рівня дитячої команди і задач, які перед вихователем ставляться. Тут, мабуть, також має бути певна градація в залежності від віку дітей, їх підготовленості, інтенсивності участі у змаганнях тощо.

Які Ваші персональні футбольн іцілі або мрії в новому 2018 році?   

На 2018 рік ставлю перед собою задачу зіграти зі своєю командою «KRBA team» у фінальному пулі Вищої ліги КФЛ з футзалу, стати чемпіонами світу з футболу серед фахівців юридичних професій, який у травні буде проходити у Каталонії «Mundiavocat2018»

 

 

Прес служба КМФФ

Kmff.com.ua

Немає коментарів.

Будьте першим та залиште коментар нижче.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *